Yargıtay Başkanlığı Logosu Yargıtay Başkanlığı Logosu

Yargıtay Başkanı Akarca, Türkiye Adalet Akademisi 26. Dönem Hâkim ve Savcı Adayları İle 16. Dönem İdari Yargı Hâkim Adayları Son Dönem Eğitim Programı Açılış Törenine Katıldı
11 Eylül 2023

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Türkiye Adalet Akademisi tarafından düzenlenen 26. dönem hâkim ve savcı adayları ile 16. dönem idari yargı hâkim adayları son dönem eğitim programı açılış törenine katıldı.

Akarca konuşmasında; mesleki ehliyet ve liyakatin önemine vurgu yaparak, yargı etiği ilkelerine göre hâkimlerin yargılama faaliyetini başarıyla yürütmesi ve mahkemesini denetlemek için ihtiyaç duyacağı bilgi, beceri ve kişisel niteliklerini geliştirmesi gerektiğini ifade etti.

Hâkim ve savcı adaylarının üstlendikleri görevin önemi ve mahiyetinin gereklerine değinen Akarca; hâkim ve savcı adaylarına yeni eğitim döneminde ve meslek hayatlarında başarılar diledi.

Yargıtay Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Ceza Genel Kurulu Başkanı Eyup Yeşil, Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Hukuk Genel Kurulu Başkanı Adem Albayrak, Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, adalet kurumlarının üst düzey temsilcileri ile hâkim ve savcı adayları katıldı.


alt menu ikonları
kurumsal kimlik
alt menu ikonları
haber arşivi
alt menu ikonları
duyuru arşivi
alt menu ikonları
sağlık hizmetleri
alt menu ikonları
e-posta
alt menu ikonları
uluslararası belgeler
Yargıtay © Web&Grafik Tasarım