Yargıtay Başkanlığı Logosu Yargıtay Başkanlığı Logosu

Yargıtay Başkanı Akarca, Yargıtaya Yeni Atanan Personele Yönelik Düzenlenen Etik Davranış İlkeleri Eğitim Seminerinin Açılışına Katıldı
23 Şubat 2022

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Başkanlığına yeni atanan personele yönelik İsmail Rüştü Cirit Konferans Salonu’nda düzenlenen etik davranış ilkeleri eğitim seminerinin açılışına katıldı.
23-24 Şubat tarihlerinde iki gün boyunca sürecek olan eğitim semineri kapsamında; Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İnayet Aydın etik, kamu etiği, meslek etiği ve yargı etiği konularında; Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Saldırım Yargıtay etik ilkeleri, etik ve yargı etiği kavramları ile Etik Danışma Kurulunun kararları, görev ve sorumlulukları konularında sunum yaptı.

Açılışına Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım’ın da katıldığı seminer süresince Yargıtay personeli etik davranış ilkeleri olan ehliyet ve özen, eşitlik, gizlilik ve mesleğe yaraşırlık kavramları konusunda eğitim verilmesinin yanı sıra mobbing, hediye alma yasağı ve sosyal medya kullanımıyla ilgili farkındalık artırma etkinliklerinin yapılması amaçlanıyor.

 


 


alt menu ikonları
kurumsal kimlik
alt menu ikonları
haber arşivi
alt menu ikonları
duyuru arşivi
alt menu ikonları
sağlık hizmetleri
alt menu ikonları
e-posta
alt menu ikonları
uluslararası belgeler
Yargıtay © Web&Grafik Tasarım