ENG
Adli Yıl Açılış Programı
29 Ağustos 2022, Pazartesi

2022-2023 adli yıl açılışı münasebetiyle 1 Eylül günü saat 10:00 ‘da Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Ceza Genel Kurulu Başkanı Eyup Yeşil, Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Hukuk Genel Kurulu Başkanı Adem Albayrak, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekili Rıdvan Gündoğdu, Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım ile Yargıtay daire başkan ve üyeleri Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirecek.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, toplu fotoğraf çekimi yapılacak. Anıtkabir ziyareti Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’nın Şeref Defteri’ni imzalamasıyla son bulacak.

Yargıtay Başkanlığı Konferans Salonu’nda 14.00’da düzenlenecek olan 2022-2023 Adli Yıl Açılış Töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayıp, Devlet Çoksesli Korusu Konseri ve Yargıtay kurumsal tanıtım filmi gösterimi ile devam edecek.

Törende Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Ramiz Erinç Sağkan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve tensipleri halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yapacak.

Törene, Yargıtay mensupları ve yargı kurumlarının temsilcilerinin yanı sıra kamu kurumlarının üst düzey temsilcilerinin de katılması bekleniyor.

Aynı akşam saat 20.00’da Yargıtay Havuzlu Bahçe’de adli yıl açılış resepsiyonu düzenlenecek.

Adli Yıl Açılış Programı akışına ulaşmak için tıklayınız...