Türk Hukukunda İstinaf Reformu Sonrası Yargıtay'ın Temyiz İncelemesinde Hukukilik Denetiminin Sınırları Sempozyumu
Yargısal Faaliyetler 26 Nisan 2017

Yargıtay Başkanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğiyle 20-21 Nisan 2017 tarihleri arasında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin katkıları ile TOBB Sosyal Tesisler Salonlarında “Türk Hukukunda İstinaf Reformu Sonrası Yargıtay'ın Temyiz İncelemesinde Hukukilik Denetiminin Sınırları” konulu uluslararası bir sempozyum düzenlenmiştir. 
Sempozyuma, Yargıtay Birinci Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT, Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR, Sayıştay Başkanı Sayın Seyit Ahmet BAŞ, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Mehmet AKARCA, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Sayın Nuri NECİPOĞLU, Yargıtay Birinci Başkan Vekili Sayın Abdulhalik YILDIZ, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Halil ADIGÜZEL, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Sayın Yılmaz AKÇİL, Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Yaşar ŞİMŞEK, Anayasa Mahkemesi Üyeleri, Yargıtay Daire Başkanları, Yargıtay Üyeleri, Tetkik Hakimleri ve Yargıtay Cumhuriyet Savcıları ile Prof. Dr. Ahmet GÖKÇEN, Prof. Dr. Ali Rıza ÇINAR, Prof. Dr. Cumhur ŞAHİN, Prof. Dr. Durmuş TEZCAN, Prof. Dr. Feridun YENİSEY, Prof. Dr. Hakan PEKCANITEZ, Prof. Dr. İzzet ÖZGENÇ, Prof. Dr. Selçuk ÖZTEK, Prof. Dr. Tarkan GÖKSU dan oluşan akademisyenler grubu ile uluslararası yargı mensupları katılmışlardır. 
     Sempozyum süresince, Hukuk ve Ceza ayrımı gözetilerek farklı salonlarda oturumlar gerçekleştirilmiş olup, Yargıtay 19. Hukuk Dairesi Başkanı Sayın Şükrü ŞARAÇ, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkanı Sayın Ahmet ÖZGAN, Yargıtay 5. Hukuk Dairesi Başkanı Sayın Erdoğan BUYURGAN ve Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Sayın Ömer Uğur GENÇCAN oturum başkanı,Yargıtay üyeleri Sayın Adem ALBAYRAK ve Sayın Dr. Adem ASLAN ise konuşmacı olarak sempozyuma katkıda bulunmuşlardır. 


Yargıtay Hakkında
YARGITAY HAKKINDA
Kurumsal Kimlik Rehberi
Kurumsal Kimlik
Haber Arşivi
Haber Arşivi
Duyuru Arşivi
Duyuru Arşivi
eposta
E-Posta
Uluslararası Belgeler
Uluslararası Belgeler
Yargıtay Web&Grafik Tasarım