Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Katar Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

06-Mart-2014

Katar Cumhuriyeti Yargıtay Başkanı ve Yüksek Yargı Kurulu Başkanı Sayın Masoud Mohamed Al-Ameri, Katar Yargıtay Başkanvekili Sayın Thaqeel Sayer Alshammari, Katar Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Ahmed Hassan AlKuwari, Katar Yargıtay Uluslararası ilişkiler Başkanı Sayın Omar Gamin Mohamed’den oluşan bir heyet, Türkiye Cumhuriyeti Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN'ın resmi davetlisi olarak 23-28 Şubat 2014 tarihleri arasında ülkemize resmi ziyarette bulunmuşlardır.
Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN tarafında kabul edilen Katar Yüksek Mahkeme Başkanı ve beraberindeki heyet ile, her iki ülke Yüksek Mahkeme  Başkanlıklarının yapısı, işleyişi, görevleri hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuştur.
Konuk heyet ayrıca resmi ziyaret kapsamında Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, Danıştay Başkanı sayın Zerrin Güngör ve Adalet Akademisi Başkanı Sayın Hüseyin Yıldırım'a da ziyarette bulunmuşlardır.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

Karadağ Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

05-Mart-2014

Adalet Bakanlığının davetlisi olarak 23-28 Şubat 2014 tarihleri arasında ülkemizde bulunan  Karadağ Yüksek Mahkemesi Başkanı, Üyeleri ve teknik uzmanlardan oluşan  heyet  27 Şubat 2014 tarihinde  Yargıtay  Başkanımız Sayın Ali ALKAN'ı makamında ziyaret etmişlerdir. Karadağ Yüksek Mahkeme Başkanı ve beraberindeki heyete Yargıtay Başkanlığının yapısı, işleyişi ve görevleri hakkında kısaca bilgi verilmiş olup karşılıklı hediyelerin takdiminden sonra ziyaret sona ermiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız..

EPDK Yemin Töreni (24.02.2014)

05-Mart-2014

Bakanlar Kurulu’nun 2014/5899 sayılı Kararı ile boş bulunan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu üyeliklerine atanan Başkan Sayın Mustafa YILMAZ, İkinci Başkan Sayın Ümit KAYRAK ve Kurul Üyeleri Sayın Zekeriya GÖKŞENLİ ile İbrahim TAN için 24 Şubat 2014 tarihinde konferans salonunda Yemin Töreni düzenlenmiştir.
24 Şubat 2014 tarihinde yemin ederek görevlerine başlayan yeni Kurul üyelerine görevlerinde başarılar dileriz.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Birleşmiş Milletler Komisyonunun Yargıtay Başkanlığı'nı Ziyareti

04-Mart-2014

Birleşmiş Milletlerin parlamenter boyutu işlevini yürüten Parlamentolar Arası Birlik (PAB) Örgütünün, Parlamenterlerin İnsan Hakları Komisyonu üyelerinden oluşan heyet 25 Şubat 2014 tarihinde ülkemize resmi bir ziyarette bulunmuşlardır.
Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN tarafından kabul edilen konuk heyete Yargıtayın yapısı, işleyişi, görevleri, ülkemizin ve Yargıtayın durumu hakkında kısaca bilgi verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

Moğolistan Heyetinin Yargıtay Başkanlığı'nı Ziyaretleri

04-Mart-2014

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun Davetlisi olarak ülkemizde bulunan Moğolistan heyeti 18.02.2014 tarihinde Yargıtay Başkanlığını ziyaret etmiştir. Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın BOŞGELMEZ tarafında kabul edilen heyete Yargıtay Başkanlığının yapısı, işleyişi, görevleri, ülkemizin ve Yargıtay Başkanlığının durumu hakkında kısaca bilgi verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız…

Duyuru (8.Hukuk Dairesi Başkanlık Seçimi)

04-Mart-2014

14.04.1998 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Yusuf Uluç, Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca 04.03.2010 tarihinde birinci kez, 04.03.2014 yılında ikinci kez Yargıtay Sekizinci Hukuk Dairesi Başkanlığı’na seçilmiştir.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Misyonumuz ve Vizyonumuz
Misyonumuz ve Vizyonumuz
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi