Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Yemen Adalet Bakanlığının Yargıtay'ı Ziyaretleri

02-Nisan-2013

Yemen ile ülkemiz arasında akdedilmesi planlanan Hukuki ve Cezai konularda Adli yardımlaşma anlaşmasının imzalaması amacıyla gerçekleştirilen resmi ziyaret kapsamında Yemen Adalet Bakanı Sayın Al Qadhi Murshed Ali AL-ARSHANİ ve beraberindeki heyet 01 Nisan 2013 tarihinde Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan ERBİL tarafından kabul edilmiştir. Sıcak ve samimi ortamda geçen ziyarette iki ülke arasında yargı konusunda ikili işbirliği yapılabilecek konular görüşülmüştür.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Mübaşir ve Hizmetli Personele Yönelik Kişisel Gelişim Eğitim Semineri

02-Nisan-2013

25-26-27 Mart 2013 tarihleri arasında Yargıtay’da görevli Mübaşir ve Hizmetli memurlara yönelik olarak planlanan “Kişisel Gelişim Eğitim Seminerleri”nin ilki Türkiye Adalet Akademisi Eğitim Merkezi Tesislerinde yapılmıştır. Genel Sekreter Yardımcılarının açılış konuşmaları ile başlayan programda Doç .Dr. Necati CEMALOĞLU ile Uzman psikolog ve psikoterapist İsmail KOÇ tarafından “Kurum Kültürü” ve “Hayata Pozitif Yaklaşım” konularında seminer verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

8.C.D.Üyesi Sn.Ali Cengiz ÖZBEK Veda Yemeği

01-Nisan-2013

28.03.2013 tarihinde yaş haddi nedeni ile emekliye ayrılan Sekizinci Ceza Dairesi Üyesi Sayın Ali Cengiz ÖZBEK’e Yargıtay Lokalinde uğurlama töreni yapılmıştır. Düzenlenen törene, Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN, Sekizinci Ceza Dairesi Başkanı Sayın Sedat BAKICI ile Sekizinci Ceza Dairesinin Sayın Üye ve Tetkik Hakimleri katılmıştır. Sayın Ali Cengiz ÖZBEK’e sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam diliyoruz.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

Fransa Adalet Bakanlığının Yargıtay'ı Ziyaretleri

01-Nisan-2013

Türkiye ile Fransa arasında yargı alanında işbirliğini geliştirmek ve Türk hukuk sistemini tanıtmak amacıyla Fransa Adalet Bakanlığı yetkilileri ve mahkemelerde görev yapan hakimlerden oluşan heyet Yargıtay Başkanlığını ziyaret etmişlerdir.
Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın BOŞGELMEZ tarafından karşılanan konuk heyete Yargıtay tanıtılarak yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

Basın Açıklaması

19-Mart-2013

Yargıtay Başkanlığı'nın 19.03.2013 tarihli basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi