Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Amerikan Open Word Heyetinin Yargıtay'ı Ziyaretleri

16-Nisan-2013

ABD Kongresinin destek ajansı olan Open World Leadership (Açık Dünya Önderlik) Merkezi Başkanı John O’KEEFE ve beraberindeki heyet Türkiye ile Amerika arasında yargı alanında işbirliğini geliştirmek ve Türk hukuk sistemini tanımak amacıyla Yargıtay Başkanlığını Ziyaret etmişlerdir.
Ziyarette Yargıtay’ın genel tanıtımı ve ilk derece mahkemeleri ile olan ilişkileri konusunda karşılıklı bilgi paylaşımında bulunulmuştur.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

AİHM İçtihatları Türkçe Yayınlanmaya Başladı

16-Nisan-2013

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 2012 yılına ait önemli içtihatların özet çevirilerini Türkçe olarak yayınlamaya başlamıştır.
Karar özetlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://hudoc.echr.coe.int
Tercüme edilmesini istediğiniz kararlar için HRTF-translation@echr.coe.int adresinden talepte bulunabilirsiniz.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin bu konuyla ilgili duyurusuna ulaşmak için lütfen tıklayınız...

Yargıtay Başkanı Sn. Ali ALKAN'ın AİHM Ziyaretleri

16-Nisan-2013

10 Nisan 2013 tarihinde Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali Alkan , “Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi” nedeniyle düzenlenen çalışma ziyareti kapsamında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Sayın Dean Speilmann’ı ziyaret etmiştir.
Ziyarette AİHM nezdinde görev yapan Türk Yargıç Sayın Işıl Karakaş, Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın Boşgelmez ile AİHM Genel Sekreteri Erik Fribergh’de hazır bulunmuşlardır.
Fotograf için tıklayınız.

1. HD Üyesi Sn. Memet Emin Seçkin'in Veda Töreni

05-Nisan-2013

04.04.2013 Tarihinde Yasal Yaş sınırı nedeni ile emekliye ayrılan Birinci Hukuk Dairesi Üyesi Sayın Memet Emin SEÇKİN’e Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Salonu ve Yargıtay Konferans Salonunda uğurlama töreni yapılmıştır. Düzenlenen törene Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan ERBİL, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı Sayın Mehmet EKMEKÇİ, Yargıtay Genel Sekreteri Aydın BOŞGELMEZ ile Daire Başkanları, Üyeler, Tetkik Hakimleri, çok sayıda davetli ve personel katılmıştır. Sayın Memet Emin SEÇKİN’e sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam diliyoruz.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız...
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

Kişisel Gelişim Eğitim Semineri

05-Nisan-2013

30-31 Mart 2013 tarihleri arasında Yargıtay’da görevli Yazı İşleri Müdürleri ve Kalem Şefleri’ne yönelik düzenlenen “Kişisel Gelişim Eğitim Seminerleri’nin ilki Kızılcahamam'da yapılmıştır. Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan ERBİL ve Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın BOŞGELMEZ’ in katılımıyla başlayan programın açılış konuşması Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN tarafından yapılmış, devamında “Eşler Arası İletişim” ve “Çocuğun Gelişiminde Ailenin Rolü” konularında seminer verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi