Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 Haber ve Duyurular

Kazakistan Heyetinin Yargıtay'ı Ziyareti

23-Ocak-2013

Kazakistan Cumhuriyeti Yüksek Mahkeme Başkanı Sayın Talgat DONAKOV ve Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın Canseyit TÜYMEBAYEV 21.01.2013 tarihinde Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN ‘ı ziyaret etmiştir.
Ziyaret; sıcak ve samimi ortamda geçmiş, iki ülke arasında yargı konusunda ikili işbirliği yapılabilecek konular görüşülmüş; Sayın Talgat DONAKOV ve beraberindeki heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında kısa bilgi verilmiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Yüksek Seçim Kurulu Üyeliği

23-Ocak-2013

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 23.01.2013 tarihinde yapılan seçim sonucunda Yüksek Seçim Kurulu Üyeliklerine Onyedinci Hukuk Dairesi Üyesi Sayın Sadi Güven, Dördüncü Hukuk Dairesi Üyesi Sayın Ali Kaya ve Ondördüncü Ceza Dairesi Üyesi Sayın İbrahim Zengin seçilmişlerdir.

Hollanda Heyetinin Yargıtay Başkanlığı'nı Çalışma Ziyareti

17-Ocak-2013

Türk Yargı Sisteminin Avrupa Ülkelerine Tanıtımı Projesi kapsamında; Hollanda Adalet Bakanlığı, Yargı Konseyi yetkilileri ile hakim ve savcılardan oluşan heyet; 15 Ocak 2013 tarihinde Yargıtay Başkanlığı'nı ziyaret etmiştir. Konuk heyete Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın Boşgelmez tarafından Yargıtay Başkanlığı hakkında bilgi verilmiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

CEPEJ Heyetinin Yargıtay Başkanlığı'nı Ziyareti

17-Ocak-2013

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun davetlisi olarak ülkemizde bulunan Avrupa Komisyonu (EC) Avrupa Adaletin Etkinliği Komisyonu (CEPEJ) heyeti 14 Ocak 2013 tarihinde Yargıtay Başkanlığını ziyaret etmiştir. Heyet katılımcıları arasında ; CEPEJ Başkanı John Stacey, Avrupa Savcıları Danışma Kurulu (CCPE) Başkanı João Manuel Da Silva Miguel, Avrupa Hakimler Danışma Kurulu (CCJE) Başkanı Gerhard Reissner, CEPEJ Genel Sekreteri Stéphane Leyenberger, Avrupa Konseyi Yasal ve Yargısal İşbirliği Birimi Başkanı Hanne Juncher, CEPEJ Özel Danışmanı Hasan Hendek ve Asistan Rosalinde Cox ve Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi Başkanı Adrian Butler yer almıştır.
Konuk Heyet Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın Boşgelmez tarafından karşılanmış, Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN tarafından kabul edilmişlerdir.
Ziyaret görüntülerine ulaşmak için tıklayınız...

Kırgızistan Heyetinin Yargıtay'ı Ziyaretleri

17-Ocak-2013

Kırgızistan Başsavcısı Sayın AIDA SALIANOVA, Başsavcılık Uluslararası Hukuki İşbirliği Bölümü Başkanı Sayın MAMYRKALIEV TOLOGON, Başsavcılık Devlet Savcılık Soruşturmaları ve Mahkemeler Bölümü Başkanı Sayın KULZHABAEV MARAT, Kırgızistan Başsavcısı Kıdemli Yardımcısı Sayın MAMBETOV MIRBEK, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan ERBİL ile Yargıtay Genel Sekreteri sayın Aydın BOŞGELMEZ’i makamlarında ziyaret etmişlerdir. Gerçekleşen ziyaret sıcak ve samimi ortamda geçmiş, iki ülke arasında yargı konusunda ikili işbirliği yapılabilecek konular görüşülmüş; sayın Başsavcı ve beraberindeki heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi