Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

8.C.D.Üyesi Sn.Ali Cengiz ÖZBEK Veda Yemeği

01-Nisan-2013

28.03.2013 tarihinde yaş haddi nedeni ile emekliye ayrılan Sekizinci Ceza Dairesi Üyesi Sayın Ali Cengiz ÖZBEK’e Yargıtay Lokalinde uğurlama töreni yapılmıştır. Düzenlenen törene, Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN, Sekizinci Ceza Dairesi Başkanı Sayın Sedat BAKICI ile Sekizinci Ceza Dairesinin Sayın Üye ve Tetkik Hakimleri katılmıştır. Sayın Ali Cengiz ÖZBEK’e sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam diliyoruz.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

Fransa Adalet Bakanlığının Yargıtay'ı Ziyaretleri

01-Nisan-2013

Türkiye ile Fransa arasında yargı alanında işbirliğini geliştirmek ve Türk hukuk sistemini tanıtmak amacıyla Fransa Adalet Bakanlığı yetkilileri ve mahkemelerde görev yapan hakimlerden oluşan heyet Yargıtay Başkanlığını ziyaret etmişlerdir.
Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın BOŞGELMEZ tarafından karşılanan konuk heyete Yargıtay tanıtılarak yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

Basın Açıklaması

19-Mart-2013

Yargıtay Başkanlığı'nın 19.03.2013 tarihli basın açıklamasına ulaşmak için tıklayınız...

Tunus Heyetinin Yargıtay'ı ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nı Ziyareti

14-Mart-2013

Tunus Adalet Bakanlığı ve Adalet Akademisi Yetkilileri ile Türkiye Adalet Akademisinin Uluslararası düzeyde mesleki ve bilimsel ilişkiler kurma görevi kapsamında; Tunus Temyiz Mahkemesi Ceza Dairesi Başkanı Sayın Zouhaeir Arouss ve beraberindeki heyet Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan ERBİL ve Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın BOŞGELMEZ tarafından kabul edilmiştir. Konuk heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında kısa bir sunum eşliğinde bilgi verilmiş olup, hediyelerin karşılıklı takdimi ile ziyaret son bulmuştur.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Birinci Hukuk Dairesi Başkanı Sayın Mustafa Yüksel AYDIN'ın Veda Töreni

14-Mart-2013

09.03.2013 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılan Birinci Hukuk Dairesi Başkanı Sayın Mustafa Yüksel AYDIN’a, Birinci Hukuk Dairesi müzakere salonunda uğurlama töreni yapılmıştır. Törene, Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN, Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın BOŞGELMEZ ile Birinci Hukuk Dairesinin sayın Üye ve Tetkik Hakimleri katılmıştır.
Sayın Mustafa Yüksel AYDIN’ a sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam diliyoruz.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız...
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi