Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Duyuru (Zabıt Katibi Mülakat Sınavı)

12-Haziran-2014

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca Yargıtay’da açık bulunan Zabıt katibi kadrosunda çalıştırılmak üzere başvuru yapanlardan, 9-10 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılan uygulama sınavı sonucunda, mülakata katılmaya hak kazanan adayları gösterir ekrana ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

NOT: Yazılı uygulama sınavında 3 dakikada doğru kelime sayısı olarak 90 kelimeyi geçemeyen adaylar başarısız sayılmıştır.

Toplam Puanın Hesaplanma Yöntemi: Merkezi KPSS sınavından alınan puanların %35’i, bilgisayar yeterlilik uygulama sınavında yazılan en fazla kelime sayısı (164 kelime) 100 puan kabul edilerek her bir doğru kelime karşılığı oluşan katsayı puanı ile yazılan kelime sayısının çarpımı suretiyle elde edilecek puanın %35’inin birlikte toplamı esas olmak üzere; en yüksek puandan başlanılarak, ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday (300 kişi) mülakata çağrılmıştır.
3 dakikada 90 doğru kelime yazdığı halde sıralamaya giremeyen adaylar mülakata çağrılmamıştır.
Sorgulama Ekranı

Duyuru (Hizmetli Personel Mülakat Sınavı)

06-Haziran-2014

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca Yargıtay’da açık bulunan hizmetli kadrosunda çalıştırılmak üzere başvuru yapan adaylar arasında KPSS puanı sıralamasına göre değerlendirme yapılmıştır. Puan sıralamasına göre ilk 400 kişi mülakat sınavına katılmaya hak kazanmıştır. Bu sıralamaya göre puanı en yüksek kişi 95,01603; en düşük kişi ise 82,08393 olarak sonuçlanmıştır.

Mülakata katılmaya hak kazanan adaylar aşağıda linki verilen sorgulama ekranından durumlarını sorgulayabileceklerdir.
Sorgulama Ekranı

Duyuru (Zabıt Katibi Alımı Uygulama Sınavı)

06-Haziran-2014

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu  Uyarınca  Yargıtay’da  zabıt  katibi olarak  çalışmak  üzere  başvuru  yapanların  uygulama (klavye) sınavları F  Klavye için   09   Haziran  2014 ve  Q Klavye  için 10 Haziran 2014  tarihlerinde, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Balgat binasında yapılacaktır.
Uygulama sınavına  katılmaya hak kazanan adaylar aşağıda linki verilen sorgulama ekranından durumlarını sorgulayabileceklerdir
Sorgulama Ekranı

Romanya Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

28-Mayıs-2014

Adalet Bakanlığı’nın resmi davetlisi olarak ülkemize gelen Romanya Adalet Bakanı sayın Robert-Marius CAZANCIUE ve beraberindeki heyet Yargıtay Birinci Başkanı sayın Ali ALKAN tarafından kabul edilerek sayın bakan onuruna öğlen yemeği verilmiştir. Verilen öğlen yemeğine Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı sayın Hasan ERBİL ve Yargıtay Genel Sekreteri sayın Aydın BOŞGELMEZ de katılmıştır. Samimi bir ortamda gerçekleşen yemek esnasında her iki ülkenin yargı sistemleri konusunda fikir alış verişinde bulunulmuş, karşılıklı hediye takdiminden sonra program sona ermiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Duyuru (Personel Alımı)

23-Mayıs-2014

Başkanlığımızda çalıştırılmak üzere hizmetli alınacaktır.
Hizmetli alımına ilişkin ilan metni için tıklayınız..
Başvuru Formu için tıklayınız...

Duyuru (Personel Alımı)

23-Mayıs-2014

Başkanlığımızda çalıştırılmak üzere zabıt kâtibi alınacaktır.
Zabıt kâtibi alımına ilişkin ilan metni için tıklayınız...
Başvuru Formu için tıklayınız...

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi