Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Duyuru (1.Hukuk Dairesi Başkanlık Seçimi)

12-Mart-2013

18.01.2010 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Hacı Hüseyin ÜNALDI, Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca 12.03.2013 tarihinde Yargıtay Birinci Hukuk Dairesi Başkanlığı’na seçilmiştir.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız...

Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğ. Mer. Eğ. Kur. Üye. Seçimi

12-Mart-2013

12.03.2013 tarihinde Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezi Eğitim Kurulu Üyeliğine Yusuf Ziyaattin CENİK seçilmiştir.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız..

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrencilerinin Ziyareti

11-Mart-2013

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘den bir grup öğrenci Yargıtay Başkanlığı'nı ziyaret etmiştir. Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilen öğrencilerle Yargıtay Başsavcısı Sayın Hasan ERBİL, Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın BOŞGELMEZ ve Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Sayın Hüseyin YILDIRIM söyleşi yapmıştır.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız..

Sırbistan Heyetinin Yargıtay Başkanlığı'nı Ziyareti

08-Mart-2013

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı ile Sırbistan Adalet Bakanlığı arasında adli işbirliği konusunda 20 Mayıs 2011 tarihinde Belgrad’da imzalanan “Ortak Açıklama” çerçevesinde iki ülkede mevcut uygulamalarının değerlendirilmesi ve izlenmesinin yanı sıra adli işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla;
Sırbistan Adalet ve Kamu Yönetimi Bakanı Sayın Nikola SELAKOVİC ve beraberindeki heyet ile Sırbistan’ ın Türkiye Büyükelçisi Sayın Dusan SPASOJEVİC, 05.03.2013 tarihinde Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan ERBİL’ i makamlarında ziyaret etmişlerdir. Sıcak ve samimi ortamda geçen ziyarette iki ülke arasında yargı konusunda ikili işbirliği yapılabilecek konular görüşülmüştür.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Elektronik dosya Yargıtay'da başladı

07-Mart-2013

Yargıtay Bilgi Sistemi ile UYAP entegrasyonu neticesinde yerel mahkeme tarafından UYAP üzerinden elektronik olarak gönderilen dava dosyası, ilgili daireler tarafından elektronik ortamda incelenip karar verilerek mahkemesine gönderilmiştir. İlgili haberler için tıklayınız...

Rekabet Kurulu Yemin Töreni

27-Şubat-2013

Boş bulunan Rekabet Kurulu üyeliğine, kalan süreyi tamamlamak üzere Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından aday gösterilen adaylar arasından Bakanlar Kurulu’nca atanan Sayın Fevzi ÖZKAN, 21.02.2013 tarihinde Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu huzurunda yaptığı yeminle görevine başlamıştır.
Sayın Fevzi ÖZKAN’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.
Yemin töreni fotoğraflarına ulaşmak için tıklayınız…

 

 

Misyonumuz ve Vizyonumuz
Misyonumuz ve Vizyonumuz
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi