Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Kalem Şeflerine Yönelik Kızılcahamam Kişisel Gelişim Eğitim Semineri

17-Nisan-2013

13-14 Nisan 2013 tarihleri arasında Yargıtay Başkanlığı Dairelerinde görevli Kalem Şefleri’ne yönelik düzenlenen  Kişisel Gelişim Eğitim Seminerleri'nin ikincisi Kızılcahamam'da yapılmıştır. Yargıtay Genel Sekreter Yardımcılarının açılış konuşmaları ile başlayan programda  “Eşler Arası İletişim” ve “Çocuğun Gelişiminde Ailenin Rolü” konularında seminer verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

Şoförlere Yönelik Kişisel Gelişim Eğitim Semineri

16-Nisan-2013

13 Nisan 2013 tarihinde Yargıtay’da görevli Şoförlere yönelik olarak planlanan “Kişisel Gelişim Semineri” Türkiye Adalet Akademisi Eğitim Merkezi Tesislerinde yapılmıştır. Programda Doç. Dr. Necati CEMALOĞLU ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet ALTINÖZ tarafından “Kurum Kültürü ve Hayata Pozitif Yaklaşım” ve “Protokol ve Nezaket Kuralları” konularında seminer verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

Amerikan Open Word Heyetinin Yargıtay'ı Ziyaretleri

16-Nisan-2013

ABD Kongresinin destek ajansı olan Open World Leadership (Açık Dünya Önderlik) Merkezi Başkanı John O’KEEFE ve beraberindeki heyet Türkiye ile Amerika arasında yargı alanında işbirliğini geliştirmek ve Türk hukuk sistemini tanımak amacıyla Yargıtay Başkanlığını Ziyaret etmişlerdir.
Ziyarette Yargıtay’ın genel tanıtımı ve ilk derece mahkemeleri ile olan ilişkileri konusunda karşılıklı bilgi paylaşımında bulunulmuştur.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

AİHM İçtihatları Türkçe Yayınlanmaya Başladı

16-Nisan-2013

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, 2012 yılına ait önemli içtihatların özet çevirilerini Türkçe olarak yayınlamaya başlamıştır.
Karar özetlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://hudoc.echr.coe.int
Tercüme edilmesini istediğiniz kararlar için HRTF-translation@echr.coe.int adresinden talepte bulunabilirsiniz.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin bu konuyla ilgili duyurusuna ulaşmak için lütfen tıklayınız...

Yargıtay Başkanı Sn. Ali ALKAN'ın AİHM Ziyaretleri

16-Nisan-2013

10 Nisan 2013 tarihinde Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali Alkan , “Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi” nedeniyle düzenlenen çalışma ziyareti kapsamında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Sayın Dean Speilmann’ı ziyaret etmiştir.
Ziyarette AİHM nezdinde görev yapan Türk Yargıç Sayın Işıl Karakaş, Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın Boşgelmez ile AİHM Genel Sekreteri Erik Fribergh’de hazır bulunmuşlardır.
Fotograf için tıklayınız.

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi