Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Personel Alımı (Uygulama Sınavı Listesi)

11-Ekim-2013

YARGITAYDA AÇIK BULUNAN 20 ŞOFÖR ALIMI İÇİN YAPILACAK UYGULAMA SINAVINA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLARA İLİŞKİN DUYURU

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca Yargıtay’da açık bulunan şoför kadrosunda çalıştırılmak üzere başvuru yapanlardan, KPSS puanlarına göre en yüksek puandan başlanılarak yapılan sıralama sonucunda, direksiyon uygulama sınavına girmeye hak kazanan adayları gösterir listeye ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız. 
Direksiyon uygulama sınavı 26-27 Ekim 2013 tarihinde Polis Akademisi Kampüsü İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitim Pisti Gölbaşı Ankara adresinde (Pasaport Dairesi Başkanlığı Arkası) yapılacaktır.
Uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adayların, isimleri karşılarında belirtilen gün ve saatten en az bir saat önce, uygulama sınav alanında bulunmaları gerekmektedir.
Kendi imkanları ile uygulama sınav alanına gidemeyen Adayların;
Öğleden önce direksiyon uygulama sınavına girecekler için  saat 07.45
Öğleden sonra direksiyon uygulama sınavına girecekler için saat 12.00’de
Sınav alanına Servislerle götürülmek üzere, Yargıtay Başkanlığı Vekaletler Caddesi No:100 Bakanlıklar/Ankara adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.
Sınav Listesi

Duyuru (14. Ceza Dairesi Başkanlık Seçimi)

21-Ekim-2013

18.01.2010 tarihinde Yargıtay Üyeliğine seçilen Mehmet AKARCA, Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nca 21.10.2013 tarihinde Yargıtay Ondördüncü Ceza Dairesi Başkanlığı’na seçilmiştir.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız..

Personel Alımı (Uygulama Sınavı Listesi)

11-Ekim-2013

YARGITAYDA AÇIK BULUNAN 35 ZABIT KATİBİ ALIMI İÇİN YAPILACAK UYGULAMA SINAVINA KATILACAK ADAYLARA İLİŞKİN DUYURU

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca Yargıtay’da açık bulunan Zabıt Katibi kadrosunda çalıştırılmak üzere başvuru yapanların uygulama (Klavye) sınavları,  F/Q klavye durumuna göre 23-24 Ekim 2013 tarihlerinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Balgat binasında yapılacaktır.
Mağduriyet yaşanmaması adına, adayların kendileri için ilan edilen sınav saatinden en az 1 saat önce, aşağıda belirtilen adreste hazır bulunmaları gerekmektedir.
Yapılacak uygulama sınavında adaylara yazılı olarak verilecek uygulama metnindeki noktalama işaretlerine ve büyük/küçük harf yazımına dikkat edilecektir.
F/Q klavye durumuna göre sınava girecek adayların, sınav gün ve saatine ilişkin, alfabetik listeye ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayınız.
Sınav Listesi
Zabıt Katibi Red Listesi
Ulaşım ve adres bilgilerine ulaşmak için tıklayınız...

9. Ceza Dairesinin 2013/9110 Esas Sayılı Dosyasına İlişki Duyuru

08-Ekim-2013

Yargıtay Başkanlığı 9. Ceza Dairesinin 2013/9110 esas sayılı dava dosyasının 09.10.2013 tarihli duruşması ile ilgili duyuruya ulaşmak için tıklayınız...

Fas Heyetinin Yargıtay Başkanlığı'nı Ziyaretleri

03-Ekim-2013

Türkiye Adalet Akademisi'nin davetiyle “Terörizm ile Mücadele” konulu seminere katılmak üzere ülkemizde bulunan Fas Krallığı Yargıtayı Ceza Komisyonu Başkanı Sayın Taib ANJAR ve beraberindeki heyet 30.09.2013 tarihinde Yargıtay Başkanlığını ziyaret etmiştir.
Konuk heyet Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali Alkan ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan Erbil tarafından kabul edilmiştir. Konuk Heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Anayasa Mah. Raportör Yrd. Adaylarına Yönelik Düzenlenen Eğitim Semineri

03-Ekim-2013

Anayasa Mahkemesi Raportör Yardımcılarının Yargıtay Başkanlığı nezdindeki Staj ve Eğitim Programı 27 Eylül 2013 Tarihinde başlamıştır.
Görüntülere Ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Misyonumuz ve Vizyonumuz
Misyonumuz ve Vizyonumuz
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi