Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Karadağ Yüksek Mahkeme Heyetinin Yargıtay'ı Ziyaretleri

13-Haziran-2013

Türkiye Cumhuriyeti ve Karadağ Anayasa Mahkemeleri arasında imzalanan ikili işbirliği protokolü kapsamında ülkemizi ziyaret eden Karadağ Anayasa Mahkemesi Başkanı Prof.Dr. Milan Markovic ve Başkanvekili Desanka Lopicic ile Mahkeme Üyeleri Fetija Medodovic, Miras Radovic Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN’ı 07.06.2013 tarihinde makamında ziyaret etmişlerdir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız... 

Polonya Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

22-Mayıs-2013

Türk Yargı sistemi hakkında bilgi edinmek ve incelemelerde bulunmak üzere Polonya Yargı Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yüksek İdare Mahkemesi Hakimi Sayın Malgorzata Niezgodka ve beraberindeki heyet 22 Mayıs 2013 tarihinde Yargıtay Başkanlığını ziyaret etmiştir.
Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın Boşgelmez tarafından karşılanan heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiştir. Ziyaret programı karşılıklı hediye takdimi ile sona ermiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Amerikan Massachusetts Eyaleti Hakimlerinin Yargıtay'ı Ziyaretleri

17-Mayıs-2013

Türkiye Adalet Akademisi’nin mesleki ve bilimsel uluslararası ilişkiler kurma görevi kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri Massachusetts Eyaleti Yüksek Yargı Hakimleri, Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN 'ı 13.05.2013 tarihinde makamında ziyaret etmişlerdir.
Konuk heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiş, sıcak ve samimi ortamda geçen ziyaret karşılıklı hediye takdimi ile sona ermiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Rusya Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

14-Mayıs-2013

Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında yargı alanında işbirliğini geliştirmek ve Türk hukuk sistemini tanıtmak amacıyla Rusya Federasyonu Yüksek Mahkemesi Başkan Vekili Vasily NECHAEV ve beraberindeki heyet 07.05.2013 tarihinde Yargıtay Başkanlığı’nı ziyaret etmişlerdir.
Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın BOŞGELMEZ tarafından karşılanan heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında kısa bir sunum eşliğinde bilgi verilmiştir. Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN’ın  sonradan iştirak ettiği ziyaret programı karşılıklı hediye takdimi ile sona ermiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...
 

Bulgaristan Yüksek Mahkeme Kurulu Üyelerinin Ziyaretleri

13-Mayıs-2013

Bulgaristan Yüksek Yargı Kurulu Üyesi Sayın Galia İvanova Georgieva ve beraberindeki heyet 07.05.2013 tarihinde  Yargıtay Başkanlığı’nı ziyaret etmişlerdir.
Konuk heyet, Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN tarafından kabul edilmiş olup, sıcak ve samimi ortamda geçen ziyarette  iki ülke arasında yargı konusunda ikili işbirliği yapılabilecek konular görüşülmüş ve konuk heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında kısa bilgi verilmiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi