Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Bosna Hersek Yüksek Yargı Heyetinin Yargıtay'ı Ziyareti

13-Mayıs-2013

Bosna-Hersek Devlet Mahkemesi Başkanı Sayın Meddzida KRESO ile Mahkeme Başkanları Sayın Himo Vucinic, Sayın Mira Smajlovic, Sayın Azra Miletic, Sayın Davorin Jukic, Sayın Minka Kreho ve Yazı İşleri Müdürü Sayın Biljana Potparic Yargıtay Başkanlığının davetlisi olarak 28.04.2013 tarihinde ülkemize resmi ziyarette bulunmuşlardır. Ziyaret kapsamında Anıtkabir'e çelenk konulmasının ardından, konuk heyet Yargıtay Başkanı Sayın Ali Alkan ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan Erbil'i makamında ziyaret etmiştir. Ziyarette iki ülkenin yargı sistemleri ile yargının ortak sorunları görüşülmüştür.
Ayrıca konuk heyet resmi ziyaret kapsamında Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, Danıştay Başkanı Sayın Hüseyin Karakullukçu, HSYK Başkanvekili Sayın Ahmet Hamsici ve Adalet Akademisi Başkanı Sayın Hüseyin Yıldırım 'ı da makamlarında ziyaret etmişlerdir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Yargıtay Anaokulu 23 Nisan Sergisi ve Kutlama Töreni

30-Nisan-2013

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yargıtay Anaokulu öğrencilerinin düzenledikleri sergiyi onurlandıran Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN, yaşları küçük ancak yürekleri bir o kadar büyük olan çocuklarımızla birebir ilgilenerek onların bayramlarını kutlamışlardır.
Resim ve el işi sergisinin açılışı Yargıtay Birinci Başkanvekili Sayın Mahmut BİLGEN ve Yargıtay Başsavcı vekili Sayın Mehmet EKMEKÇİ tarafından yapılmış olup, programı müteakiben düzenlenen eğlencede öğrenci ve veliler 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşamışlardır.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

Hizmetli Alımı Sonuç Listesi

17-Nisan-2013

Yargıtay’da açık bulunan 25 hizmetli kadrosuna başvuran adaylardan; KPSS ve mülakat puanlarına göre yapılan sıralama sonucunda ekli listede adı soyadı belirtilen 25 kişi asil, 25 kişi yedek olarak belirlenmiştir.
Asil olarak belirlenen adayların 29.04.2013 Pazartesi günü saat 10.00’da göreve başlamak üzere, Başkanlığımız Personel ve Eğitim Müdürlüğünde aşağıda belirtilen evrak ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.
1- 6 Adet fotoğraf (erkek adaylar için kravatlı)
2- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
3- İkametgâh ilmuhaberi
4- Sağlık raporu (Aile Sağlık Merkezinden alınabilir)
5- Diploma aslı ve fotokopisi (Girilen KPSS sonucuna uygun)
6- Adli Sicil Kaydı ve Adli Arşiv Sicil Kaydı Belgesi (30 gün içerisinde alınmış olmalıdır.)
7- Askerlik belgesi (Erkek adaylar için)
İlgililere tebliğ olunur.
Hizmetli alımına ilişkin nihai sonuç listesine ulaşmak için tıklayınız

Kalem Şeflerine Yönelik Kızılcahamam Kişisel Gelişim Eğitim Semineri

17-Nisan-2013

13-14 Nisan 2013 tarihleri arasında Yargıtay Başkanlığı Dairelerinde görevli Kalem Şefleri’ne yönelik düzenlenen  Kişisel Gelişim Eğitim Seminerleri'nin ikincisi Kızılcahamam'da yapılmıştır. Yargıtay Genel Sekreter Yardımcılarının açılış konuşmaları ile başlayan programda  “Eşler Arası İletişim” ve “Çocuğun Gelişiminde Ailenin Rolü” konularında seminer verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

Şoförlere Yönelik Kişisel Gelişim Eğitim Semineri

16-Nisan-2013

13 Nisan 2013 tarihinde Yargıtay’da görevli Şoförlere yönelik olarak planlanan “Kişisel Gelişim Semineri” Türkiye Adalet Akademisi Eğitim Merkezi Tesislerinde yapılmıştır. Programda Doç. Dr. Necati CEMALOĞLU ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet ALTINÖZ tarafından “Kurum Kültürü ve Hayata Pozitif Yaklaşım” ve “Protokol ve Nezaket Kuralları” konularında seminer verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız.

Amerikan Open Word Heyetinin Yargıtay'ı Ziyaretleri

16-Nisan-2013

ABD Kongresinin destek ajansı olan Open World Leadership (Açık Dünya Önderlik) Merkezi Başkanı John O’KEEFE ve beraberindeki heyet Türkiye ile Amerika arasında yargı alanında işbirliğini geliştirmek ve Türk hukuk sistemini tanımak amacıyla Yargıtay Başkanlığını Ziyaret etmişlerdir.
Ziyarette Yargıtay’ın genel tanıtımı ve ilk derece mahkemeleri ile olan ilişkileri konusunda karşılıklı bilgi paylaşımında bulunulmuştur.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Misyonumuz ve Vizyonumuz
Misyonumuz ve Vizyonumuz
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi