Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Rusya Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

14-Mayıs-2013

Türkiye ile Rusya Federasyonu arasında yargı alanında işbirliğini geliştirmek ve Türk hukuk sistemini tanıtmak amacıyla Rusya Federasyonu Yüksek Mahkemesi Başkan Vekili Vasily NECHAEV ve beraberindeki heyet 07.05.2013 tarihinde Yargıtay Başkanlığı’nı ziyaret etmişlerdir.
Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın BOŞGELMEZ tarafından karşılanan heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında kısa bir sunum eşliğinde bilgi verilmiştir. Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN’ın  sonradan iştirak ettiği ziyaret programı karşılıklı hediye takdimi ile sona ermiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...
 

Bulgaristan Yüksek Mahkeme Kurulu Üyelerinin Ziyaretleri

13-Mayıs-2013

Bulgaristan Yüksek Yargı Kurulu Üyesi Sayın Galia İvanova Georgieva ve beraberindeki heyet 07.05.2013 tarihinde  Yargıtay Başkanlığı’nı ziyaret etmişlerdir.
Konuk heyet, Yargıtay Başkanı Sayın Ali ALKAN tarafından kabul edilmiş olup, sıcak ve samimi ortamda geçen ziyarette  iki ülke arasında yargı konusunda ikili işbirliği yapılabilecek konular görüşülmüş ve konuk heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında kısa bilgi verilmiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Bosna Hersek Yüksek Yargı Heyetinin Yargıtay'ı Ziyareti

13-Mayıs-2013

Bosna-Hersek Devlet Mahkemesi Başkanı Sayın Meddzida KRESO ile Mahkeme Başkanları Sayın Himo Vucinic, Sayın Mira Smajlovic, Sayın Azra Miletic, Sayın Davorin Jukic, Sayın Minka Kreho ve Yazı İşleri Müdürü Sayın Biljana Potparic Yargıtay Başkanlığının davetlisi olarak 28.04.2013 tarihinde ülkemize resmi ziyarette bulunmuşlardır. Ziyaret kapsamında Anıtkabir'e çelenk konulmasının ardından, konuk heyet Yargıtay Başkanı Sayın Ali Alkan ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hasan Erbil'i makamında ziyaret etmiştir. Ziyarette iki ülkenin yargı sistemleri ile yargının ortak sorunları görüşülmüştür.
Ayrıca konuk heyet resmi ziyaret kapsamında Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, Danıştay Başkanı Sayın Hüseyin Karakullukçu, HSYK Başkanvekili Sayın Ahmet Hamsici ve Adalet Akademisi Başkanı Sayın Hüseyin Yıldırım 'ı da makamlarında ziyaret etmişlerdir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Yargıtay Anaokulu 23 Nisan Sergisi ve Kutlama Töreni

30-Nisan-2013

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yargıtay Anaokulu öğrencilerinin düzenledikleri sergiyi onurlandıran Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN, yaşları küçük ancak yürekleri bir o kadar büyük olan çocuklarımızla birebir ilgilenerek onların bayramlarını kutlamışlardır.
Resim ve el işi sergisinin açılışı Yargıtay Birinci Başkanvekili Sayın Mahmut BİLGEN ve Yargıtay Başsavcı vekili Sayın Mehmet EKMEKÇİ tarafından yapılmış olup, programı müteakiben düzenlenen eğlencede öğrenci ve veliler 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşamışlardır.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

Hizmetli Alımı Sonuç Listesi

17-Nisan-2013

Yargıtay’da açık bulunan 25 hizmetli kadrosuna başvuran adaylardan; KPSS ve mülakat puanlarına göre yapılan sıralama sonucunda ekli listede adı soyadı belirtilen 25 kişi asil, 25 kişi yedek olarak belirlenmiştir.
Asil olarak belirlenen adayların 29.04.2013 Pazartesi günü saat 10.00’da göreve başlamak üzere, Başkanlığımız Personel ve Eğitim Müdürlüğünde aşağıda belirtilen evrak ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.
1- 6 Adet fotoğraf (erkek adaylar için kravatlı)
2- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
3- İkametgâh ilmuhaberi
4- Sağlık raporu (Aile Sağlık Merkezinden alınabilir)
5- Diploma aslı ve fotokopisi (Girilen KPSS sonucuna uygun)
6- Adli Sicil Kaydı ve Adli Arşiv Sicil Kaydı Belgesi (30 gün içerisinde alınmış olmalıdır.)
7- Askerlik belgesi (Erkek adaylar için)
İlgililere tebliğ olunur.
Hizmetli alımına ilişkin nihai sonuç listesine ulaşmak için tıklayınız

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi