Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Ekvator Ginesi Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

01-Temmuz-2013

Türk Yargı sistemi hakkında bilgi edinmek ve incelemelerde bulunmak üzere Ekvator Ginesi Yargıtay Başkanı Sayın Martin NDONG NSUE MANGUE ve beraberindeki heyet Yargıtay Başkanlığı’nı ziyaret etmişlerdir.
Heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiş, ziyaret programı karşılıklı hediye takdimi ile sona ermiştir
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Türkçe Olimpiyatları Öğrencilerinin Yargıtay’ı Ziyaretleri

18-Haziran-2013

Uluslararası Türkçe Derneği tarafından organize edilen ve ülkemizde 11. si düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için Ankara’ da bulunan bir grup öğrenci Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN tarafından kabul edilmişlerdir. Kabulde öğrencilere çeşitli hediyeler verilmiştir.
Fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız...

Liberya Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

13-Haziran-2013

Ticaret hukuku alanında yüksek yargı uygulamaları ile elektronik adalet konularında bilgi almak ve Yargıtay uygulamalarını yerinde görmek amacıyla ülkemize gelen Liberya Ticaret Mahkemesi Başkanı Eva Mappy-Morgan ve beraberindeki heyet 11.06.2013 tarihinde Yargıtay Başkanlığı’nı ziyaret etmiştir. Konuk heyete Yargıtay’ın yapısı, işleyişi ve UYAP uygulamaları hakkında bilgi verilmiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Karadağ Yüksek Mahkeme Heyetinin Yargıtay'ı Ziyaretleri

13-Haziran-2013

Türkiye Cumhuriyeti ve Karadağ Anayasa Mahkemeleri arasında imzalanan ikili işbirliği protokolü kapsamında ülkemizi ziyaret eden Karadağ Anayasa Mahkemesi Başkanı Prof.Dr. Milan Markovic ve Başkanvekili Desanka Lopicic ile Mahkeme Üyeleri Fetija Medodovic, Miras Radovic Yargıtay Birinci Başkanı Sayın Ali ALKAN’ı 07.06.2013 tarihinde makamında ziyaret etmişlerdir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız... 

Polonya Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

22-Mayıs-2013

Türk Yargı sistemi hakkında bilgi edinmek ve incelemelerde bulunmak üzere Polonya Yargı Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yüksek İdare Mahkemesi Hakimi Sayın Malgorzata Niezgodka ve beraberindeki heyet 22 Mayıs 2013 tarihinde Yargıtay Başkanlığını ziyaret etmiştir.
Yargıtay Genel Sekreteri Sayın Aydın Boşgelmez tarafından karşılanan heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiştir. Ziyaret programı karşılıklı hediye takdimi ile sona ermiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi