Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Duyuru (Personel Alımı)

14-Eylül-2015

Yargıtay’da açık bulunan,

40 Zabıt Katibi kadrosuna başvuran adaylardan; KPSS puanı, klavye uygulama ve mülakat sınavı puanlarına göre yapılan sıralama sonucunda; 40 kişi asil, 20 kişi yedek olarak belirlenmiştir.

10 şoför kadrosuna başvuran adaylardan; KPSS puanı, Uygulama ve mülakat sınavı puanlarına göre yapılan sıralama sonucunda; 10 kişi asil, 5 kişi yedek olarak belirlenmiştir.

65 hizmetli kadrosuna başvuran adaylardan; KPSS puanı ve mülakat sınavı puanlarına göre yapılan sıralama sonucunda; 65 kişi asil, 30 kişi yedek olarak belirlenmiştir.

13 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna başvuran adaylardan; KPSS puanı ve mülakat sınavı puanlarına göre yapılan sıralama sonucunda; 13 kişi asil, 7 kişi yedek olarak belirlenmiştir.

İlgililere tebliğ olunur.

Sorgulama sayfasına erişim için tıklayınız.

Kırgızistan Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

09-Eylül-2015

Türkiye Adalet Akademisi'nin mesleki ve bilimsel konularda uluslararası ilişkiler kurma görevi kapsamında Kırgızistan Yüksek Yargı mensuplarından oluşan heyet Yargıtay Genel Sekreteri Sayın M.Şebnem GÜNAYDIN tarafından kabul edilmiştir.
Ziyarette iki ülkenin yargı sistemleri ile yargının ortak sorunları görüşülmüş ve karşılıklı hediye takdiminde bulunulmuştur.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız..

Duyuru (Onyedinci Hukuk Dairesi Başkanlığı Seçim Sonucu)

07-Eylül-2015

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 07.09.2015 tarihinde (bugün) yapılan seçim sonucunda Onyedinci Hukuk Dairesi Başkanlığına aynı Daire Üyesi Sayın A. Şahabettin Sertkaya seçilmiştir.
Saygıyla Duyurulur.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız...

Duyuru (Beşinci Hukuk Dairesi Başkanlığı Seçim Sonucu)

07-Eylül-2015

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 07.09.2015 tarihinde (bugün) yapılan seçim sonucunda Beşinci Hukuk Dairesi Başkanlığına aynı Daire Üyesi Sayın Erdoğan Buyurgan seçilmiştir.
Saygıyla Duyurulur.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız...

Adli Yıl Açılış Töreni 2015

03-Eylül-2015

2015 - 2016 Adli Yılı, 01 Eylül 2015 Salı günü saat 10:00’da RİXOS Otel'de düzenlenen geniş katılımlı bir açılış ve Yargıtay Birinci Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT'in konuşması ile başlamıştır.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU ve çok sayıda üst düzey davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen törenin ardından, Yargıtay'da saat 14:00’de Anıtkabir’de Büyük Önder Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunularak çelenk konulmuştur.Akşam saat 20:00’da Yeni Adli Yılı Açılışı dolayısıyla Yargıtay Başkanımız ve eşleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Havuzlu Bahçe’de resepsiyon vermişlerdir.Akşam saat 20:00’da Yeni Adli Yılı Açılışı dolayısıyla Yargıtay Başkanımız ve eşleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Havuzlu Bahçe’de resepsiyon vermişlerdir.
Adli yıl açılış töreni görüntülerine ulaşmak için tıklayınız...
Anıtkabir ziyareti görüntülerine ulaşmak için tıklayınız...
Havuzlu bahçe resepsiyonu görüntülerine ulaşmak için tıklayınız...

TC Başbakanı Sayın Ahmet DAVUTOĞLU'nun Yargıtay'ı Ziyaretleri

24-Temmuz-2015

Türkiye Cumhuriyeti  Başbakanı  Sayın Ahmet DAVUTOĞLU,  Adalet Bakanı Sayın Kenan İPEK ve İçişleri Bakanı Sayın Sebahattin ÖZTÜRK, Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT'i makamında ziyaret etmişlerdir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi