Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Tacikistan Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

21-Mayıs-2015

Türkiye Adalet Akademisi'nin mesleki ve bilimsel konularda uluslararası ilişkiler kurma görevi kapsamında Tacikistan Yüksek Yargı mensuplarından oluşan heyet 19 Hukuk Daire Başkanı Sayın Şükrü SARAÇ tarafından kabul edilmiştir.
Ziyarette iki ülkenin yargı sistemleri ile yargının ortak sorunları görüşülmüş ve karşılıklı hediye takdiminde bulunulmuştur.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Cezayir Yüksek Yargı Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

21-Mayıs-2015

Türkiye Adalet Akademisi'nin mesleki ve bilimsel konularda uluslararası ilişkiler kurma görevi kapsamında Cezayir Yüksek Yargı mensuplarından oluşan heyet Yargıtay Birinci Başkan Vekili Sayın Abdülkadir İLHAN tarafından kabul edilmiştir.
Ziyarette iki ülkenin yargı sistemleri ile yargının ortak sorunları görüşülmüş ve karşılıklı hediye takdiminde bulunulmuştur.
Ayrıca, konuk heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

BDDK Yemin Töreni

20-Mayıs-2015

Bakanlar Kurulu’nun 7499 sayılı Kararı ile boş bulunan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu üyeliğine atanan ve Başkan olarak görevlendirilen Sayın Mehmet Ali AKBEN ile boş bulunan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu üyeliğine atanan Sayın Mustafa KORHAN için yemin töreni düzenlenmiştir.
18 Mayıs 2015 tarihinde yemin ederek görevlerine başlayan Sayın Mehmet Ali AKBEN ve Sayın Mustafa KORHAN'a yeni görevlerinde başarılar dileriz. 
Tören görüntülerine ulaşmak için tıklayınız...

Konya Türk Telekom Sosyal Bilmler Lisesi Öğrencilerinin Ziyaretleri

15-Mayıs-2015

Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilerince, Konya Anadolu Hukukun Üstünlüğü Derneği aracılığı ile Yargıtay Başkanlığına ziyaret gerçekleştirilmiştir. Konuk Heyete Yargıtay’ın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiştir.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Duyuru (Kadrolu Şoför Alımı)

13-Mayıs-2015

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca Yargıtay’da açık bulunan 10 şoför kadrosunda çalıştırılmak üzere başvuruda bulunan adaylar aranılan şartları taşıyıp taşımadıkları yönünden değerlendirilmiş ve  KPSS puanları esas alınmak suretiyle sıralamaları yapılmıştır.
Yapılan puan sıralaması sonucunda, açık bulunan 10 şoför kadrosunun 20 katı olan (200 kişi) uygulama sınavına katılmaya hak kazanmıştır.
Bu sıralamaya göre puanı en yüksek kişi 91,45292; en düşük kişi ise 79,14815; olarak sonuçlanmıştır.
Direksiyon uygulama sınavı 17 Haziran 2015 tarihinde Polis Akademisi Kampüsü İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitim Pisti Gölbaşı Ankara adresinde (Pasaport Dairesi Başkanlığı Arkası) yapılacaktır.
Uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adayların, isimleri karşılarında belirtilen gün ve saatten en az bir saat önce, uygulama sınav alanında bulunmaları gerekmektedir.
Kendi imkanları ile uygulama sınav alanına gidemeyen Adayların;
Öğleden önce direksiyon uygulama sınavına girecekler için  saat 07.45
Öğleden sonra direksiyon uygulama sınavına girecekler için saat 12.00’de
Sınav alanına Servislerle götürülmek üzere, Yargıtay Başkanlığı Atatürk Bulvarı No:100 Bakanlıklar/Ankara adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.
Sorgulama sayfası için tıklayınız...

Duyuru (Kadrolu K.G.G. Alımı)

13-Mayıs-2015

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca Yargıtay’da açık bulunan 13 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosunda çalıştırılmak üzere başvuruda bulunan adaylar aranılan şartları taşıyıp taşımadıkları yönünden değerlendirilmiş ve KPSS puanları esas alınmak suretiyle sıralamaları yapılmıştır.
Yapılan puan sıralaması sonucunda, açık bulunan 13 Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosunun 20 katı olan (260 kişi) mülakat sınavına katılmaya hak kazanmıştır.
Bu sıralamaya göre puanı en yüksek kişi 87,58144; en düşük kişi ise 77,50448 olarak sonuçlanmıştır.
Mülakat yeri: Yargıtay Başkanlığı Ana Bina (Atatürk Bulvarı No:100 Bakanlıklar/Ankara)
Sorgulama sayfası için tıklayınız...

 

 

Misyonumuz ve Vizyonumuz
Misyonumuz ve Vizyonumuz
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi