Ana Sayfa  |  Sıkça Sorulan Sorular  |  İletişim  |
English    Türkçe

 

 


TCYargitay

Haber ve Duyurular

Moğolistan Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

06-Ekim-2015

Türkiye Adalet Akademisi'nin mesleki ve bilimsel konularda uluslararası ilişkiler kurma görevi kapsamında Moğolistan Yüksek Yargı mensuplarından oluşan heyet Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu Üyesi Sayın Salih KOCALAR tarafından kabul edilmiştir. Ziyarette iki ülkenin yargı sistemleri ile yargının ortak sorunları görüşülmüş ve karşılıklı hediye takdiminde bulunulmuştur.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Karadağ Ziyareti

05-Ekim-2015

Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü CİRİT ve beraberindeki heyet Karadağ Yargıtay'ının davetlisi olarak Karadağ'da, Başbakan Yardımcısı, Adalet Bakanı, Yargı Konseyi Başkanı ve Yargıtay Başkanı ile resmi temaslarda bulunmuş, bu resmi ziyaret Karadağ basınında da yer almıştır.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Duyuru (Birinci Ceza Dairesi Başkanlığı Seçim Sonucu)

29-Eylül-2015

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 29.09.2015 tarihinde (bugün) yapılan seçim sonucunda Birinci Ceza Dairesi Başkanlığına aynı Daire Üyesi Sayın Mustafa Şahin seçilmiştir.
Saygıyla Duyurulur.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız...

Duyuru (Yedinci Ceza Dairesi Başkanlığı Seçim Sonucu)

28-Eylül-2015

Yargıtay Büyük Genel Kurulunca 28.09.2015 tarihinde yapılan seçim sonucunda Yedinci Ceza Dairesi Başkanlığına Sayın Mehmet Mutlu yeniden seçilmiştir.
Saygıyla Duyurulur.
Özgeçmişine ulaşmak için tıklayınız...

Özgürlük ve Güvenlik Hakkı Tutukluluk Süreleri

18-Eylül-2015

Yargıtay Başkanlığı İnsan Hakları Komisyonu tarafından 16 Eylül 2015 tarihinde Yargıtay Konferans Salonu’nda “Özgürlük ve Güvenlik Hakkı Tutukluluk Süreleri” konulu Seminer düzenlenmiştir
Saygı ile duyurulur.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

Bulgaristan Heyetinin Yargıtay Başkanlığını Ziyaretleri

16-Eylül-2015

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının davetlisi olarak ülkemizde bulunan Bulgaristan Başsavcısı Sayın Sotir TSATSAROV, Başsavcı Vekili Sayın Borislav SARAFOV ve beraberindeki heyet 16 Eylül 2015  tarihinde Yargıtay Birinci Başkan Vekili Sayın Abdülkadir İLHAN tarafından kabul edilmiştir.
Ziyarette iki ülkenin yargı sistemleri ile yargının ortak sorunları görüşülmüş, karşılıklı hediye takdiminde bulunulmuş ve Yargıtay hakkında sunum yapılmıştır.
Görüntülere ulaşmak için tıklayınız...

 

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı
İnternet Sitesi
Avrupa Birliği Projesi
Yüksek Yargı Kurumlarının Avrupa Standartları Bakımından Rollerinin Güçlendirilmesi Projesi
UNDP İşbirliği
Uluslararası Yüksek Mahkemeler Zirvesi